Forum mody i urody
Praca w sądownictwie - Wersja do druku

+- Forum mody i urody (http://www.beautylook.net.pl)
+-- Dział: Naszymi oczami... (/dzial-naszymi-oczami)
+--- Dział: Praca, finanse, biznes (/dzial-praca-finanse-biznes)
+--- Wątek: Praca w sądownictwie (/w-praca-w-sadownictwie)Praca w sądownictwie - wiśniówka - 12-07-2015 10:23 AM

Witam! Mam do Was takie pytanie, czy myśleliście kiedyś o jakiejś pracy w sądownictwie? Ja ostatnio dowiadywałam się, czym zajmuje się biegły grafolog i zainteresowała mnie ta specjalność. Zastanawia mnie także to, jakie kwalifikacje muszą mieć wykwalifikowani biegli sądowi. Czy posiadacie jakieś informacje w tym zakresie?


Praca w sądownictwie - Tomek_Karmel - 12-07-2015 12:31 PM

Praca w kryminalistyce łączy się m.in. z takim tematem, jak laboratorium kryminalistyczne. To kiedyś mnie ciekawiło, szczególnie, kiedy patrzyłem na jakieś seriale kryminalne, gdzie ukazywano pracę kryminalistyków. Ja z powodu posiadanych kwalifikacji mógłbym zostać biegłym językoznawcą w zakresie cyberstalkingu, lecz nie myślałem o tym dotychczas.


Praca w sądownictwie - zasmucona - 12-07-2015 02:17 PM

Masa osób uważa, że biegły grafolog to ktoś, kto ma naprawdę lekką jak i bezstresową pracę, bądź że badanie narkotyków z krwi jest rzeczywiście proste. Na nieszczęście rzeczywistość pokazuje, że bywa zupełnie inaczej. Proponuję szczerą rozmowę z osobą, która realizuje tego rodzaju pracę od lat.


Praca w sądownictwie - antylopa - 12-07-2015 03:53 PM

Nieobce jest mi zapytanie biegli sądowi, ponieważ niegdyś dowiadywałam się, jak zostać takim ekspertem. Ażeby przeprowadzać badania kryminalistyczne dla więziennictwa, trzeba po pierwsze być doświadczonym specjalistą w konkretnej dziedzinie, np. psychiatrii. Ponadto znaczące są różnego rodzaju dodatkowe kwalifikacje, a także referencje.


Praca w sądownictwie - Edyta Górska - 12-07-2015 06:42 PM

Jeśli musisz wiedzieć, czym zajmuje się biegły, odwiedź witryny przedsiębiorstw z grupy grafolog Poznań i przejrzyj ich specjalizację. Miej w pamięci, że wiele zadań, w tym na przykład badanie pisma w sądzie nie jest przesadnie powszechnych, dlatego należy być na to gotowym. Najlepiej pogadać z osobą, która pracuje w takiej branży.


Praca w sądownictwie - aksjomat - 12-07-2015 08:29 PM

Praca w sądownictwie wiąże się m.in. z takim zagadnieniem, jak ekspertyzy kryminalistyczne. To niegdyś mnie interesowało, w szczególności, gdy oglądałem jakieś filmy kryminalne, gdzie widać było pracę kryminalistyków. Ja z powodu swoich kwalifikacji miałbym szansę zostać biegłym językoznawcą w zakresie badania plagiatów, jednak nie myślałem o tym dotychczas.


Praca w sądownictwie - maskarada - 12-07-2015 10:03 PM

Wartościowe wypowiedzi, doradziliście mi, a szczególnie zainteresowały mnie opinie dotyczące tematu biegły językoznawca. Taki biegły zajmuje się np. cyberstalkingiem i analizowaniem plagiatów, co wydaje się bardzo intrygujące. Przy okazji przeczytałam, jak przeprowadza się badanie prawdziwości testamentu holograficznego, a taka wiedza kiedyś może być przydatna. Trzymajcie się!