Forum mody i urody
Czy trudno dostać się do branży tworzenia gier komputerowych? - Wersja do druku

+- Forum mody i urody (http://www.beautylook.net.pl)
+-- Dział: Naszymi oczami... (/dzial-naszymi-oczami)
+--- Dział: Praca, finanse, biznes (/dzial-praca-finanse-biznes)
+--- Wątek: Czy trudno dostać się do branży tworzenia gier komputerowych? (/w-czy-trudno-dostac-sie-do-branzy-tworzenia-gier-komputerowych)Czy trudno dostać się do branży tworzenia gier komputerowych? - Bimber - 12-21-2015 05:23 PM

Cześć… Mam takie pytanko, gram w gry komputerowe od lat i to moja prawdziwa pasja. Nie wyobrażam sobie marnować czasu w innej pracy, jeśli uznałem, że to jest to, co kocham . Dlatego pomyślałem, że może spróbuję swoich sił w tej branży. Jakieś rady jak zacząć??


Czy trudno dostać się do branży tworzenia gier komputerowych? - Szkieletor26 - 12-21-2015 06:11 PM

Może określ swój wiek, doświadczenie, wykształcenie?? Bez tego nie wiadomo nic na Twój temat, nie jesteśmy wróżbitami Tongue


Czy trudno dostać się do branży tworzenia gier komputerowych? - Bimber - 12-21-2015 06:20 PM

18 lat, pisze maturę w tym roku.


Czy trudno dostać się do branży tworzenia gier komputerowych? - Szkieletor26 - 12-21-2015 09:06 PM

Okej, marzenia marzeniami, ale żebyś osiągnął sukces to już teraz powinieneś wiedzieć GDZIE chcesz iść na studia i pisać maturę pod tym kątem. To priorytet.


Czy trudno dostać się do branży tworzenia gier komputerowych? - maskarada - 12-21-2015 11:07 PM

Zgadzam się z tym, fajnie, że masz plan, ale pamiętaj, że to od Ciebie zależy jak sobie poradzisz. Ja też miałem od zawsze cel : iść na informatykę i zajmować się animacją komputerową dużo osób się śmiało, że kobieta, żebym poszukała innej kariery itp. ale się udało i nie narzekam, dlatego wierzę w Ciebie!


Czy trudno dostać się do branży tworzenia gier komputerowych? - Szkieletor26 - 12-21-2015 11:58 PM

Idź na studia informatyczne lub dziennikarskie (zależy w czym się widzisz w grach, np.: recenzent czy programista) i zapisz się na studiach na dobre praktyki w firmie. Jest dużo np.: parków technologicznych, czy firm, gdzie mógłbyś dokonać wizualizacji swoich celów i skonfrontować się, czy Ci to odpowiada. Bo ja sam lubiłem grać w gry komputerowe i zarywałem noce przy wielu tytułach, a z czasem kompletnie mi to przeszło i uważam to za nudne… dlatego daj sobie czas i przyjmij dobrą radę : idź na fajne studia/napisz maturę a w tle rozwijaj swoją pasję, jeśli przetrwa próbę czasu.