Forum mody i urody
Pomoc w codziennych obowiązkach przy niepełnosprawnym - Wersja do druku

+- Forum mody i urody (http://www.beautylook.net.pl)
+-- Dział: Inne (/dzial-inne)
+--- Dział: Offtopic (/dzial-offtopic)
+--- Wątek: Pomoc w codziennych obowiązkach przy niepełnosprawnym (/w-pomoc-w-codziennych-obowiazkach-przy-niepelnosprawnym)Pomoc w codziennych obowiązkach przy niepełnosprawnym - Drozd - 02-16-2016 12:28 PM

Witam. Moja siostra ma niepełnosprawne dziecko i często widuje ją, tak zmeczoną i ogólnie widzę, że ja to bardzo dużo kosztuje. Jej mąż pracuje za granicą a cała opieka nad dzieckiem spoczęła na niej. Chciałbym jej jakoś pomóc.. słyszałem, że są specjalne podnośniki, które bardzo pomagają przemieszczanie takiej osoby, ale nigdzie nie mogę takich znaleźć. Pomożecie?


Pomoc w codziennych obowiązkach przy niepełnosprawnym - Tomek_Karmel - 02-16-2016 03:26 PM

Jak miło, że chcesz pomóc swojej siostrze. Dużo osób nawet nie wie ile kosztuje taka opieka nad niepełnosprawną osobą.. trzeba m.in. ją nosić i skoro to robi kobieta to jestem pewny, że ją to bardzo męczy. Rozmawiałem ze znajomym, który się zna na takich kwestiach bo pracuje przy rehabilkitacjach i polecił mi coś takiego: http://www.maza-med.pl/category/likwidacja-barier/podnosniki-transportowe/ są to podnośni transportowe, które bardzo pomagają przy transporcie z wanny, przesiadania się itp. ogólnie to bardzo pomocne urządzenie.


Pomoc w codziennych obowiązkach przy niepełnosprawnym - Andrzej Okoń - 02-16-2016 06:01 PM

jak już mowa o podnośnikach to może od razu sięgniesz po podnośniki sufitowe? http://www.maza-med.pl/category/likwidacja-barier/podnosniki-sufitowe/ na tej stronie możesz znaleźć takie i wydaje mi się to doskonałe rozwiązanie, żeby taki używać w łazience, sypialni itp.


Pomoc w codziennych obowiązkach przy niepełnosprawnym - Madeleine4 - 02-16-2016 08:48 PM

Może najlepiej zapytasz swojej siostry co ona potrzebuje.. bo wiadomo, że chcesz jej pomóc, ale zamiast gotowego sprzętu to może coś wspólnie wybierzecie. Choćby właśnie z tej strony http://www.maza-med.pl/ bo z tego co widzę to mają naprawdę dużo sprzętów dla osób niepełnosprawnych.


Pomoc w codziennych obowiązkach przy niepełnosprawnym - OgarniętaPrawdą - 02-16-2016 10:11 PM

Współczuję ;/ bardzo smutno się czyta dla mnie takie wpisy.


Pomoc w codziennych obowiązkach przy niepełnosprawnym - Drozd - 02-17-2016 12:48 AM

Może faktycznie najpierw porozmawiam z siostrą. Tymczasem dziękuję za pomoc i linki! Na pewno zapoznam się z ofertą Maza-med